Інавгурація Зеленського: які дати пропонують фракції у Раді

Володимир Зеленський

У Верховній Раді вже зареєстрували шість постанов щодо дати інавгурації обраного президента Володимира Зеленського. Відповідні законопроекти внесли позафракційні нардепи Сергій Міщенко, Віктор Балога, Віталій Купрій і члени БПП Олександр Сугоняко та Сергій Каплін. Перші два пропонують провести захід 19 травня, третій – 20 і 26, а представники фракції чинного президента – 19 травня та 1 червня. Об этом сообщает ukr-mayak.in.ua со ссылкой на СМИ.

Першим запропонував провести інавгурацію 19 травня 2019 року Сергій Міщенко. Його "Проект постанови про проведення урочистого засідання Верховної Ради України, присвяченого складенню присяги українському народові новообраним президентом України" було зареєстровано 3 травня.

19 травня – символічна дата для інавгурації. Інавгурація президента, вибраного на вільний виборах, в країні, яка із зброєю в руках боронить свою землю – це навпаки вшанування тих, хто загинув в боротьбі за Незалежність. І це дуже символічно! Оскільки складення присяги українському народові є обов’язковою умовою вступу на посаду президента України, то представники нинішньої поки чинної влади роблять все можливе, аби відтермінувати дату інавгурації, відтак і обраного президента права розпустити Верховну Раду та призначити дострокові парламентські вибори,
– пояснив політик свій крок.

На його переконання, навмисне затягування свідчить про те, наскільки голові парламенту Парубію та його команді хочеться якнайдовше протриматися на своїх посадах. Тому і вдавались вони до порушень, зокрема відмовившись попередні рази реєструвати цю постанову.

Крім того, він оприлюднив статистику, скільки раніше минало від дати виборів до дня інавгурації. Відповідно до цих даних, якщо інавгурацію Зеленського призначать на 19 травня, то мине 28 днів. Зауважимо, що це поки найбільше за усіх інших гарантів, щоправда стільки ж днів є і в Ющенка, "але тоді було три тури та суди".

Згодом до вимоги Зеленського провести інавгурацію 19 травня приєднався Віктор Балога. Його проект постанови, зі схожою до документу Міщенка назвою, у парламенті було зареєстровано 6 травня.

Ні, це не прохання команди Зеленського. Я реально з ним не є знайомим і ні з ким з його штабу ні про що не говорив. Це моя особиста ініціатива. Моя мотивація проста — якщо нова команда хоче якомога раніше розпочати роботи, то в цьому немає нічого поганого. Навіть, якщо Зеленський хоче це зробити, щоб мати час на розпуск парламенту, то особисто я цього не боюся,
– зауважив він.

Як підкреслив парламентар, ніхто з політиків не повинен боятися виборів. Водночас ніхто з політиків не має триматися за крісло – лишній тиждень при владі не врятує ні Порошенка, ні його команду: він мав п‘ять років

"Якщо ми як депутат працювали добре — народ обере нас знову. А якщо ми прийшли в Раду, щоб перевдягнутися в дорогий костюм і купити круту машину, отже в наступному скликанні будуть інші люди", – додав Балога.

Третю постанову щодо дати інавгурації Зеленського вніс Віталій Купрій. Спершу він вимагав, аби Зеленський склав присягу як президент України 19 травня, проте згодом вирішив змінити дату інавгурації на один день, тобто на 20 травня. Річ у тім, що 19 травня в Україні відзначають День пам’яті жертв політичних репресій. Зареєстровано законопроекту №10270-2 було 7 травня.

Проте, вже 13 травня на сайті Ради з’явилась інформація про те, що Купрій зареєстрував ще один проект постанови щодо дати інавгурації Володимира Зеленського. Цього разу він пропонує провести церемонію 26 травня.

"Пропоную за погодженням з новообраним президентом України Зеленським В. О. провести урочисте засідання Верховної Ради України з приводу складення ним присяги українському народові 26 травня 2019 року о 10:00", – мовиться у пояснювальній записці до відповідного проекту постанови.

При цьому автор документа висловив думку, що запропонована Зеленським дата інавгурації 19 травня є недоречною, оскільки збігається з Днем пам’яті жертв політичних репресій. Хоча на своїй Facebook-сторінці Купрій оприлюднює зовсім інші заяви. Зокрема, він закликає українців приходити 14 травня під Раду, аби підтримати датою інавгурації Зеленського саме 19 травня.

Зауважимо, ще до другого туру президентських виборів Купрій у Раді оголосив про створення міжфракційного об’єднання "За наступного президента Зеленського!" Як пояснював він такий крок, "терпіти" Порошенка більше не можна, а треба підтримати "нову кров". За його словами, сформували об’єднання "декілька депутатів", але прізвищ нардеп не назвав.

Фракція "Блок Петра Порошенка"

Також постанову щодо дати інавгурації Зеленського внесли і представники "Блоку Петра Порошенка" Олександр Сугоняко та Сергій Каплін. Як мовиться на сайті українського парламенту, документ від першого зареєстровано 10 травня: парламентар пропонує, аби інавгурація обраного президента відбулася 1 червня.

Щодо Капліна, то він вніс пропозицію провести інавгурацію 19 травня, однак зробити це у два етапи. Проект його постанови Верховна Рада отримала 7 травня.

13 травня стало відомо, що БПП збирається на термінове засідання, аби визначитись, за яку дату інавгурації Зеленського голосувати. Воно відбудеться одразу після того, як профільний комітет ухвалить рішення щодо постанови про дату інавгурації.

"Цього тижня, я підтримую голову ВР, парламент визначить дату інавгурації новообраного президента України. Фракція БПП буде голосувати не за одну постанову. Одразу після рішення відповідного профільного комітету ми збираємо фракцію і визначаємось, за що будемо голосувати", – прокоментував глава БПП Артур Герасимов.

За його словами, лідер партії Петро Порошенко готовий передати повноваження президента України Зеленському і не має заперечень проти будь-якої дати.

Фракція "Об’єднання "Самопоміч"

Парламенська фракція підтримає ту дату інавгурації новообраного президента Володимира Зеленського, яку він сам пропонує – 19 травня. Садовий пояснив, що "Самопоміч" не бачить жодних причин для затягування" церемонії.

Також, партія не проти, аби Верховна Рада була розпущена і парламентські вибори відбулися раніше, аніж восени 2019 року.

Коаліції реально нема і це всі розуміють. Але на нові вибори варто йти з новими виборчими правилами. Зміни так зміни,
– підсумував Садовий.

Фракція "Батьківщина"

Заступник голови фракції Сергій Соболєв заявив, що "Батьківщина" за те, аби інавгурація Зеленського відбулась якнайшвидше.

"Я думаю, чим швидше президент почне виконувати свої повноваження, тим стабільніша буде ситуація в країні та ззовні. Ми підтримуємо ту дату, яка є швидше – 19 травня, значить буде 19", – зазначив він.

Фракція "Народний фронт"

Своєю чергою, у "Народному фронті" вважають 19 травня датою недоцільною для проведення інавгурації Зеленського.

"19 травня – день трауру, ми повинні схилити голову в скорботі і заявити, що ніколи не допустимо диктатури чи реваншу російської гегемонії. Разом з тим вважаємо, що новий президент Володимир Зеленський повинен прийняти присягу в урочистій атмосфері. Для цього підійде й інший день", — заявив глава фракції Максим Бурбак.

Трохи згодом перший заступник Бурбака, Андрій Тетерук, заявив, що фракція у парламенті виступає за те, щоб інавгурацію Зеленського провели 28 травня. Відповідний проект постанови депутати від "Народного фронту" планують внести до Ради 14 травня.

"Народний фронт" на засіданні фракції проголосував одноголосно за те, щоб інавгурацію було проведено саме 28 травня. Це знімає більшість непорозумінь, які є в процесі обговорення цього питання", – вважає Тетерук.

На його думку, запропонована дата є єдиною, яка дійсно здатна консолідувати парламент.

Що наразі відомо про питання дати інвагурації Зеленського?30 квітня Центральна виборча комісія офіційно оголосила про перемогу Зеленського на виборах президента України. За нього проголосували понад 73% виборців, а вже 3 травня офіційне видання Верховної Ради "Голос України" їх опублікувало. Відповідно до закону, не пізніше ніж за 30 днів має відбутися інавгурацію новоспеченого гаранта, тобто до 3 червня.

У команді Зеленського раніше заявляли, що інавгурація має відбутися якомога раніше (імовірними датами вони називали 28 або 30 травня), бо той у такому разі матиме змогу розпустити парламент. Щоправда, за деякий час вже почали наполягати на 19 травня. Проте конкретна дата проведення інавгурації стане відомою лише після того, як її визначить Верховна Рада або сам голова парламенту. Найближче пленарне засідання з цього питання має відбутися з 14-го по 17 травня. Спікер Парубій, запевняв, що робитиме все, аби це відбулося якнайшвидше, відтак дату інавгурації Зеленського Рада може оголосити вже 14 травня.


Коли Зеленський стане президентом: інфографіка 24 каналу

інавгурація володимира зеленського: хроніка останніх подій
 • 4 трав 2019
  Зеленський зустрівся з Парубієм і головами фракцій: про що говорили сторони
 • 4 трав 2019
  Дата інавгурації Зеленського: Садовий окреслив позицію "Самопомочі"
 • 3 трав 2019
  Чи можлива інавгурація Зеленського на стадіоні: аналіз юристів
 • 3 трав 2019
  Інавгурація Зеленського: хто зі світових лідерів може приїхати в Україну
 • 2 трав 2019
  Як зміниться поведінка Зеленського після інавгурації: версія політолога
 • 2 трав 2019
  Інавгурація Зеленського: команда майбутнього президента готує "фішечки"

Джерело статті: “http://24tv.ua/data_inavguratsiyi_zelenskogo_do_verhovnoyi_radi_vnesli_vzhe_tri_postanovi_n1150339”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя